Radyant Isıtma

Radyant Isıtma

Radyant ısıtma, güneşin ısıtma sistemine benzeyen, “ışınım” yolu ile ısıtma sağlayan ısıtma tekniğine verilen isimdir. Isıtma prensiplerine göre 2 ana grupta toplanabilirler.

  1. Açık yanmalı radyant ısıtıcılar
  2. Borulu Tip radyant ısıtıcılar

Borulu tip radyant ısıtıcılar da kendi aralarında ikiye ayrılır,

  • Lineer tip borulu radyant ısıtıcılar
  • U tip borulu radyant ısıtıcılar

Tavanı yüksek olan ve/ veya hava sirkülasyonun çok fazla olduğu mahallerde (Restaurant, lokanta, tavuk çiftlikleri, fabrikalar, stadyum vb. gibi) özellikle açık alan ısıtmasında klasik ısıtma sistemlerine tercih edilirler. Bundaki en önemli etken radyant ısıtma sistemlerinin, klasik konvansiyonel ısıtma sistemlerine göre bu gibi yerlerde %30~50 arası tasarruflu olmalarıdır. Mühendisliğin her alanında olduğu gibi bu alanda da, ısıtılacak alan iyi etüt edilip, öncelikle kullanılacak olan sisteme karar verilmeli, daha sonra kapasite tayini yapılarak kullanılacak cihaz/ cihazların kapasiteleri belirlenmelidir.

Doğru mühendislik çözümleri, bu sistemlerde basit gibi gözükse de klasik konvansiyonel sistemler ile aynı zorluğa sahiptir. Firmamız bu konuda da gerekli yetki, bilgi ve tecrübeye sahip sayılı mühendislik firmalarındandır. İşyeriniz, fabrikanız vb. için düşünmeden bizi arayabilir (0212 861 4789), ücretsiz keşif isteğinde bulunabilirsiniz.

Resimler

Biz Sizi Arayalım

Adınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)